Strona główna

Kiedy zastosować pastę smarną zamiast smaru?

Podstawowe właściwości smaru i pasty smarnej
Smary powinny być tak skomponowane i opracowane, by zapewnić doskonałe właściwości w ekstremalnych warunkach pracy, przy ekstremalnym ciśnieniu oraz wysokich jak i niskich prędkościach.

Formuła smarów oparta jest na olejach mineralnych, syntetycznych, włączając w to oleje silikonowe  oraz oleje PFPE (perfluoropolieterowe).
W większości przypadków smary pracują w temperaturach maksymalnych 110 – 130 °C. Smary odporne na wysokie temperatury to smary:
– syntetyczne, silikonowe i oparte na oleju PFPE. Wytrzymałość tych smarów na temperaturę wynosi około 210 – 250°C , a dla smarów o najnowszej formule nawet do 300°C .

Pasty smarne zawierają mocno skoncentrowany/skondensowany środek smarny w oleju. Ich konsystencja jest tak opracowana, aby umożliwić wygodne stosowanie. pracują w temperaturach granicznych około 1400 °C . 


Sklep emagross.pl to sklep specjalistyczny z produktami technicznymi. W swojej ofercie posiadamy molykote CO 220 olej do łańcucha i oleje techniczne o specjalnej specyfikacji. Oferujemy olej klubersynth, kluberquiet bqkluberplex bem, molykote g-rapid plus oraz olej total azolla i molykote 1000 pasta do gwintów. Dla klientów hurtowych w promocyjnych cenach polecamy isoflex topas. Jeżeli prowadzisz gospodarstwo rolne to w naszej firmie możesz nabyć kluber petamo oraz kluber isoflex topas nb 52 w specjalnej cenie. W szerokiej gałęzi naszych produktów znaleźć można smar kluber amblygon oraz smar wysokotemperaturowy klubertemp. Jednym z najbardziej popularnych produktów w naszym sklepie jest pasta molykote, molykote 55 o-ring smar do oringów oraz najchętniej kupowany molykote d-321 R spray. Polecamy również nowości takie jak molykote g-n plus pasta smarnamolykote p-74 oraz molykote hsc plus. Prowadzisz warsztat samochodowy, to musisz u nas kupić molykote 33 medium smar silikonowy oraz importowany prosto z USA molukote 111 smar silikonowy w Europie znany pod nazwą molykote 111 smar silikonowy. Nasze smary molykote to bardzo dobry zakup, kupując kluberalfa YV 93-302 lub kluber Tyreno Fluid M 60 VD kupujesz najwyższą jakość. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania. 
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Polityka prywatności